Jędrna skóra

Czy wiesz, że
…skóra każdej kobiety po ukończeniu 25 roku życia, co 12 miesięcy traci ok 1% kolagenu? Na pewno wiesz, jakie skutki powoduje zwiększający się deficyt tego bezcennego białka tkanki łącznej, który odpowiada za jej elastyczność oraz stanowi główny składnik ścięgien. Skóra powoli, ale za to bardzo systematycznie traci jędrność, zaczynają powstawać zmarszczki, a twarz i ciało zaczynają poddawać się efektom grawitacji. Skóra zaczyna wiotczeć, a problem zaczyna być coraz bardziej widoczny, powodując mniej atrakcyjny wygląd i gorsze samopoczucie. Na szczęście naturalnym procesom starzenia można skutecznie przeciwdziałać.

ZASADA DZIAŁANIA THERMOLIFTINGU ZAFFIRO

Thermolifting wykonywany urządzeniem ZAFFIRO to jednolite i stopniowe rozgrzanie promieniowaniem podczerwonym głębokich warstw skóry właściwej.
Efekt termiczny zachodzący w jej dolnych obszarach podrażnia włókna kolagenowe, co wywołuje gwałtowne kurczenie się włókien do ich pierwotnej długości.
W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, a zmarszczki zostają wygładzone.

Pod wpływem wysokiej temperatury fibroblasty są stymulowane do szybszej produkcji nowych włókien kolagenowych, a zwiększony, długofalowy i następujący stopniowo proces produkcji kolagenu:

   • zwiększa gęstość skóry nawet o 30%!
   • gwarantuje skuteczny lifting
   • a końcowy efekt odmłodzenia uzyskujemy już po 3-6 miesiącach od wykonania zabiegu.

W trakcie i po zabiegu:

   • zalecane są zabiegi z witaminą C, ponieważ jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu oraz zdecydowanie go przyspiesza
   • po zabiegu warto powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny i nie rozgrzewać w żaden sposób skóry.
   • w ofercie klinice dostępne są  kosmetyki firmy Purles z vit C jako oferta sprzedażowa.

Jak działa TERMOLIFTING?

Lifting termiczny to sposób na bezpieczną i skuteczną redukcję oznak starzenia się skóry. Wraz z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze drastycznie spada. Pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność i elastyczność oraz staje się podatna na siłę grawitacji. ZAFFIRO emituje światło podczerwone, które działa na głębokie warstwy skóry, podgrzewając je do temperatury 65°C. Efekt termalny powstający w skórze właściwej powoduje kurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Dodatkowo fibroblasty stymulowane są do wytwarzania nowych włókien.
Zawartość kolagenu zwiększa się o około 30%. ZAFFIRO daje efekt wygładzenia linii i bruzd oraz zagęszczenia, ujędrnienia i liftingu skóry. Pierwsze rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu, a końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy po 3–6 miesiącach.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

U niektórych pacjentów efekt odmłodzenia widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast pełny rezultat uwidacznia się w okresie od 3 do 6 miesięcy po przeprowadzeniu terapii. Efekty zabiegu w zależności od właściwości skóry utrzymują się od 1 roku do 2 lat.

 

Ilu zabiegów i jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadawalających efektów?

 

Zabieg Zaffiro przeznaczony jest profilaktycznie dla osób między 25-35 roku życia – jeden zabieg, ponieważ terapia Zaffiro u osób po 35 roku życia wymaga przeprowadzenia serii zabiegów, ich ilość zależy od kondycji i właściwości skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 4-6 zabiegów w odstępach 30 dni. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi.

Jak wygląda zabieg Zaffiro?

Kiedy już zdecydujesz, na którym obszarze ciała chcesz ujędrnić skórę, przychodzi czas na zabieg. Osobom powyżej 35 roku życia rekomenduje się wykonanie 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta.
Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem.
Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

Wskazania do zabiegu:

   • utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała
   • utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami)
   • chęć poprawy wygładu skóry dekoltu i piersi
   • chęć obkurczenia skóry na brzuchu u kobiet po porodzie
   • bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki
   • chęć poprawienia owalu twarzy
   • opadające policzki

Czy efekty zabiegu Zaffiro są trwałe?

Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia się skóry, ale opóźnia go. Zabieg polecany jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz (około 4) przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku. Codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry i odpowiednia suplementacja w postaci zdrowej diety na pewno pomoże utrzymać efekty kuracji na dłużej.

Przeciwwskazania:

   • ciąża i okres karmienia piersią
   • otwarte rany
   • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
   • choroby tkanki łącznej
   • okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)

 

Zapraszam na konsultacje

Menedżerka Kliniki 

Beata Hościło

 

Umów się na wizytę:

tel: +48 605 500 447

email: klinika@klinikasupramed.pl

PAKIETY

W Supraślu nie sposób się nie zakochać. Zapraszamy do doświadczenia bliskości kultury, piękna przyrody, uroków uzdrowiska połączonych z pakietami pielęgnacyjnymi w Klinice Supramed.

WIĘCEJ